Witamina D niezbędna... również wiosną!

Wszystko zaczyna budzić się do życia. Krajobraz robi się niezwykle kolorowy , kwiaty zaczynają dojrzewać, a Ty tryskasz humorem i radością. Tak, to już wiosna. Promienie słoneczne zaczynają przenikać przez chmury i czujesz jak cieplejsze powietrze otacza Twoje ciało . Czy wiesz, że nawet w miesiącach wiosenno-letnich duża część populacji europejskiej cierpi na niedobór witaminy D?!

 Jak to możliwe?

1. Styl życia

Jeśli siedzimy w biurze 8 godzin dziennie, a nawet dłużej to nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie stałej syntezy skórnej witaminy D. Dotyczy to również naszych dzieci, które zamiast spędzać czas na świeżym powietrzu „pochłonięte” są grą komputerową bądź oglądaniem telewizji.

2. Kremy przeciwsłoneczne

Stosowanie kremów z filtrem słonecznym SPF 8 hamuje zdolność skory do syntezy witaminy D o 92,5%, zaś SPF 15 o prawie 99%! Czy to oznacza, że powinniśmy z nich zrezygnować? Skądże, chronią przecież one naszą skórę przed nieprzyjemnymi konsekwencjami działania promieni słonecznych oraz zapobiegają starzeniu się skory.

3. Wiek, otyłość, karnacja

Osoby starsze, o ciemnej karnacji oraz otyłe są szczególnie narażone na niedobory witaminy D. Dlaczego? - po 70 roku życia zdolność syntezy witaminy D obniża się nawet o 75%, - melatonina w skórze działa jak filtr przeciwsłoneczny, dlatego osoby o ciemnej karnacji potrzebują o wiele dłuższej ekspozycji na promienie ultrafioletowe, żeby wytworzyć taką samą ilość witaminy D, co osoby o jasnej karnacji, - u osób otyłych ze względu na częściową kumulację witaminy D w tkance tłuszczowej.D-Drops  liquid vitamin D

 

Rozwiązanie?

D-drops liquid vitamin D – najskuteczniejsza forma witaminy D – 10 μg witaminy D3 pochodzącej z wątroby dorsza w 1 kropli. To idealne rozwiązanie dla całej rodziny!
- Płynna formuła z kroplomierzem.
- Bez dodatku cukrów i substancji słodzących.
- Nie zawiera sztucznych aromatów ani barwników.
- Niezwykła wydajność – jedno opakowanie to aż 1000 kropli!

Źródło: "CaliNews" wiosna 2013

Szukaj: