Woda - źródło życia.

Masz dość ciągłego zmęczenia i rozkojarzenia? Chcesz mieć piękną, jędrną i pozbawioną cellulitu skórę? W trosce o swoich bliskich, pragniesz zapewnić im czystą, bezpieczną i jonizowaną wodę każdego dnia? Zmień więc swoje przyzwyczajenia i sięgnij po wodę z Aquarion.

Czy wiesz, że ciało człowieka składa się w około 70% z wody. Jest ona niezbędna do życia - stanowi odpowiednie środowisko dla procesów biologicznych, bez niej nie mogłyby zachodzić żadne procesy metaboliczne! Woda to doskonały środek transportu wewnątrz organizmu dla składników odżywczych, produktów przemiany materii, enzymów oraz hormonów. Pełni również funkcję regulatora temperatury ciała oraz wspomaga trawienie.

Dla większości osób dzienne zapotrzebowanie na wodę można obliczyć na podstawie zaleceń WHO – 30 ml x kg masy ciała.1 Tak więc jeśli ważysz np. 70 kg, to dziennie powinieneś dostarczyć organizmowi 2100 ml płynów.

Oczywiście zapotrzebowanie na wodę wzrasta w niektórych warunkach, np. przy podwyższonej temperaturze i obniżonej wilgotności otoczenia, w górach na dużych wysokościach czy podczas zwiększonej aktywności fizycznej.

Źródło: "CaliNews" wiosna 2013

Szukaj: