Święta bez problemów z wątrobą.

Już nie możesz doczekać się świątecznego lenistwa, biesiadowania z rodziną i przepysznych pierogów z kapustą i grzybami, smażonej ryby oraz pierniczków własnej roboty? To raj dla Twojego podniebienia, ale nie dla Twojej wątroby. Przeciążona może dać o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie. A wtedy… niestrawność i wzdęcia mogą zepsuć cały świąteczny nastrój i przerwać miłe chwile spędzane z rodziną!

Wątroba jest największym gruczołem organizmu, spełniającym aż 500 funkcji. To dzięki niej organizm radzi sobie z toksynami, spożytym alkoholem oraz trawieniem wszelkich pokarmów. O jej właściwe funkcjonowanie należy dbać przez cały rok, a w święta szczególnie.

ZŁOTE ZASADY ŚWIĄT: spróbuj „odchudzić” dania

Sięgnij po zioła, jak np. majeranek, tymianek, jałowiec, miętę, oregano. Dzięki temu zyskasz wspaniały smak i aromat potraw, ale i ulżysz wątrobie.
Próbuj wszystkiego, ale w małych porcjach. Nie rezygnuj ze zwyczaju, który mówi, że spróbowanie 12 potraw wigilijnych zapewni szczęście na nadchodzący rok. Jednak ogranicz się do kosztowania każdego z nich w niewielkiej ilości.
Nie siedź cały czas przy stole. Miłe rozmowy można prowadzić podczas rodzinnego spaceru lub przy zielonej herbacie pitej w wygodnym fotelu, ale bez nadmiaru słodkości ☺
Nie bądź ociężały.

Przyspiesz trawienie z kompleksowym składem Liver Aid:

- Sylimaryna - związek wyizolowany z ostropestu plamistego wspomaga trawienie i oczyszczanie organizmu, korzystnie wpływa na pracę enzymów wątrobowych, „uszczelnia” błony komórek wątroby, utrudniając przenikanie toksyn.
- Chrom - dba o metablizm tłuszczów, białek, a także węglowodanów, dzięki czemu unikniesz napadów głodu i chęci podjadania.
- Cholina – wspomaga pracę wątroby, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu tłuszczów i homocysteiny.
- Selen – skuteczny antyoksydant, dba o układ odpornościowy,  dzięki czemu żadna infekcja nie zakłóci Ci planów odwiedzenia najbliższych.
- Liver Aid to również bogactwo aminokwasów: L-argininy, L-cysteiny, L-ornityny, metioniny oraz L-karnityny, kwasu alfa-ketoglutarowego, kwasu alfa-liponowego.

Zadbaj o równowagę mikroflory jelit.

Świąteczne ucztowanie to także sprawdzian dla mikroflory jelit. Zadbaj o ich równowagę z bakteriami probiotycznymi kwasu mlekowego Lactobacillus acidophilus (AC-Zymes).

Spraw by tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były wypełnione radością z wspólnych chwil spędzonych z najbliższymi i żeby żadne dolegliwości nie zakłóciły świątecznej atmosfery!

Źródło: "CaliNews" zima 2014/2015

Szukaj: