Wiosenne porządki nie tylko w domu!

Oczyść organizm z toksyn

- Czujesz się nieustannie zmęczony i nerwowy?
- Masz problemy z zasypianiem, pamięcią i koncentracją?
- Borykasz się z nieświeżym oddechem i brzydkim zapachem ciała?
- Trapią Cię wzdęcia i inne problemy trawienne?
- Szybko dostajesz zadyszki, nawet po niewielkim wysiłku?
- Cierpisz na ociężałość nóg?
- Twój organizm zatrzymuje wodę?
- Masz duże łaknienie na słodycze?
- Twoim problemem są łamliwe paznokcie i matowe włosy?

Jeśli na większość powyższych symptomów odpowiedziałeś TAK – to znak, że Twój organizm przeciążony toksynami, wysyła Ci sygnały ostrzegawcze.
Poznaj swojego wroga i sposoby, by lepiej się przed nimi bronić!

Czy wiesz, że żywność i opakowania przeznaczone do kontaktu z nią mogą być powodem zwiększonej kumulacji toksyn?

Przykłady:
- wnętrze puszek z napojami i warzywami pokryte jest żywicą epoksydową zawierającą niebezpieczny dla organizmu związek BPA (Bisfenol A). Już 30% stężenie tego związku we krwi może zwiększyć ryzyko zawału serca o 10%. Wyniki badań dowodzą na związek BPA z rozwojem otyłości, insulinooporności i cukrzycy typu 2, a także zaburzeniami neurobehawioralnymi, jak np. ADHD. Ponadto skażenie bisfenolem A może wywoływać zmiany w układzie hormonalnym mężczyzn, ponieważ naśladując estrogen, zmniejsza poziomu testosteronu we krwi, zaburzając libido, wywołując problemy z erekcją.
- w produktach przechowywanych lub podgrzewanych w folii, a także w jedzeniu oraz napojach z puszki obecny jest związek aluminium, który może gromadzić się np. w tkance mózgowej i powodować zaburzenia pamięci oraz rozwój choroby Alzheimera.

Czy wiesz, że podczas snu mózg oczyszcza się z toksyn powstających podczas wytężonej pracy umysłowej?

Zespół specjalistów z University of Rochester Medical Centre uważa, że jednym z głównych powodów, dla których potrzebujemy snu jest oczyszczanie mózgu. Naukowcy wykazali, że podczas snu komórki mózgu kurczą się, otwierają się luki pomiędzy neuronami, co pozwala na wymycie toksyn przez płyn. Jeśli proces oczyszczania mózgu zostanie zaburzony, mogą wystąpić zaburzenia w jego funkcjonowaniu – tak jak w chorobie Alzheimera, w przebiegu której w mózgu gromadzą się patologiczne białka.

Czy wiesz, że sylimaryna (z Ostropestu plamistego) wspomaga przemianę materii i ma zdolność hamowania wnikania toksyn do wnętrza hepatocytów (komórek wątrobowych)?

Wykorzystaj jej moc sięgając po Liver Aid, który dodatkowo dba o wątrobę i wspomaga trawienie.

Czy wiesz, że naukowcy z Uniwersytetu Hawajskiego odkryli, że chlorofil i chloroflina podawane szczurom laboratoryjnym ograniczały wchłanianie czynników rakotwórczych występujących w wędlinach oraz produktach grillowanych i wędzonych?

Wzbogać więc dietę w algi, które są bogatym źródłem chlorofilu, wspomagającego procesy oczyszczania jelit i wątroby oraz odkwaszania organizmu. Mają one zdolność wiązania metali ciężkich jak (kadm, ołów, rtęć) i innych szkodliwych substancji i usuwania ich z organizmu.
Chlorofil znajdziesz w suplemencie diety Spirulina Chlorella PLUS, a chlorofilinę w Liquid Chlorophyll.

Czy wiesz, że stres może być też przyczyną gromadzenia się toksyn w organizmie?

Z badań wynika, że wysoki poziom hormonów stresu, takich jak adrenalina czy kortyzol, może zamienić pozytywne ścieżki detoksykacji w szkodliwe nagromadzenie toksyn, np. wolnych rodników. Z kolei wadliwe oczyszczanie organizmu może również doprowadzić do wyższego poziomu hormonów stresu we krwi. Jeśli stres towarzyszy Ci na co dzień, warto wspomóc organizm naturalnym rozwiązaniem. Rhodiolin – to źródło różeńca górskiego, który dopasowuje swoje działanie do potrzeb organizmu, zmniejszając poziom i objawy stresu.

Czy wiesz, że woda może zdziałać cuda?

Woda pomaga w eliminacji toksyn, ubocznych produktów przemiany materii. Żeby jednak właściwie pełniła swoje funkcje, musi być czysta i najlepiej dodatkowo zjonizowana. Zaopatrz się więc w Aquarion – urządzenie do oczyszczania i jonizacji wody, które usunie bakterie, wirusy, metale ciężkie, chlor, pozostawiając w wodzie ważne dla zdrowia składniki mineralne wapń, magnez, potas.
Dodatkowo alkaiczna woda zmniejszy zakwaszenie Twojego organizmu, wspomoże funkcjonowanie nerek, wzmocni funkcje trawienne i zaktywizuje naturalny system obronny. Zwiększone spożycie wody to lepsze odżywienie Twoich komórek i szybsze usunięcie zbędnych produktów przemiany materii.

Źródło: CVI Polska

Szukaj: