Biegunka podczas wakacji? Nie, dziękuję!

Czy wiesz, że… biegunka podróżnych dotyka ponad połowę osób udających się do tropików, ciepłych krajów, w miejsca gdzie panują gorsze warunki sanitarne. Objawia się zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, takimi jak zwiększona częstotliwość wypróżniania, nudności, wymioty, wzdęcia, bóle brzucha, a w cięższych przypadkach może pojawić się również gorączka czy nawet krew w stolcu. Ponadto biegunka podróżnych prowadzi do znacznego odwodnienia i wypłukania z organizmu niezbędnych składników mineralnych, a także zdecydowanego osłabienia…

Jej nieprzyjemne dolegliwości najczęściej ustępują po 3-4 dniach, jednak zdążą już skutecznie popsuć nasze wakacyjne plany i nastrój. Jakie są główne powody pojawiania się biegunki podróżnych? Bakterie, które wprowadzamy do organizmu, pijąc nieprzegotowaną wodę oraz spożywając żywność z niewiadomego źródła, nieprawidłowo przechowywaną i przygotowaną. Czy zatem lepiej zostać w domu? Oczywiście, że nie! Nie rezygnuj z urlopowych planów. Zanim jednak wyruszysz na wymarzone wakacje, wesprzyj organizm unikalną kompozycją składników zawartych w ParaProteX, które dbają o naszych Klubowiczów już od wielu lat. Ty również nie zapomnij spakować go do swojej walizki.

ParaProteX to bogactwo:

- ekstraktu z nasion grejpfruta - przyczynia się do utrzymania równowagi mikrobiologicznej jelit, by nic jej nie zakłóciło
- ekstraktu z kory Pau d’Arco – stanowi naturalną obronę organizmu przed zagrożeniami zewnętrznymi
- czosnku – dba o zachowanie prawidłowej mikroflory jelit, funkcjonowanie wątroby oraz wzmacnia siły obronne
- ekstraktu z berberysu zwyczajnego – korzystnie wpływa na działanie układu pokarmowego, wspomaga wydzielanie enzymów trawiennych
- oleju z goździkowca korzennego – dba o prawidłowe trawienie i odczuwanie smaków.
Ponadto produkt zawiera w składzie cenny owoc Rangoon creeper, komosę piżmową, żywicę z balsamowca mirra, sproszkowany orzech czarny i olej z orzecha włoskiego.

Postaw również na probiotyki

By jak najlepiej zabezpieczyć organizm przed biegunką podróżnych, wzbogać codzienną dietę także w przyjazne dla zdrowia żywe kultury bakterii Lactobacillus acidophilus, ktore znajdziesz w suplemencie diety AC-Zymes. Bakterie te naturalnie występują w naszym organizmie. Niestety pod wpływem stresu, niewłaściwej diety, palenia papierosów czy nawet starzenia się organizmu ich ilość może się zdecydowanie obniżyć, co prowadzi do zakłócenia stanu równowagi mikrobiologicznej jelit. W efekcie organizm nie jest w stanie bronić się przed patogenami, czujemy się zdecydowanie gorzej, mogą pojawić się problemy żołądkowo-jelitowe, a nawet skórne. Zaburzenie flory jelit to także jedna z przyczyn niepowodzeń kuracji odchudzających! Dlatego nie tylko udając się na wakacyjny urlop, ale na co dzień zadbaj, by tych cennych bakterii nie zabrakło w Twoim organizmie!

Uzupełnij minerały

Z biegunką czy zwiększonym poceniem się w ciepłe dni wiąże się znaczna utrata minerałowa, dlatego wzbogać dietę również w Power Mins – cenne źródło 10 składników mineralnych, w tym m.in. chromu, który dodatkowo dba także o utrzymanie zgrabnej sylwetki i właściwy metabolizm węglowodanów, tłuszczów i białek.

Jak jeszcze dbać o siebie, by zminimalizować ryzyko biegunki na wakacjach? 7 PRAKTYCZNYCH WSKAZÓWEK:

1. Przegotowaną wodę stosuj nie tylko do picia, ale również do mycia zębów oraz kupuj wodę butelkowaną.
2. Nie dorzucaj kostek lodu do drinków, napojów, gdyż mogą być przygotowane z nieprzegotowanej wody, zawierającej bakterie.
3. Unikaj żywności zawierającej w składzie jajka, bitą śmietanę i majonez, zwłaszcza gdy nie jesteś pewny jej świeżości.
4. Warzywa i owoce dokładnie myj pod bieżącą wodą, a następnie cienko je obieraj.
5. Spożywaj tylko dobrze ugotowane, wysmażone potrawy.
6. Kupuj od sprawdzonych sprzedawców.
7. Myj ręce przed każdym posiłkiem.

Źródło: "CaliNews" lato 2016

Szukaj: