Ciesz się latem bez bólów głowy!

Wyjeżdżasz na długo wyczekiwany urlop, a tu ból głowy psuje całą aurę? A może masz problem, by przetrwać dzień w pracy, bo ból głowy nie daje Ci spokoju?

Czy wiesz, że... latem jesteś bardziej narażony na migreny?!

Dlaczego tak się dzieje?

Wysokie temperatury, intensywne światło, nadmierna ekspozycja na słońce, krótki i płytki sen, zmiany ciśnienia, stres, działająca klimatyzacja, podróże samolotem, a także zmiana diety… to główne powody nasilające bóle głowy właśnie latem. Częstą przyczyną migren są również zakwaszenie organizmu, obciążenie elektrosmogiem wywoływanym przez urządzenia elektroniczne, telefony komórkowe, komputery...

Bóle głowy, migreny dotyczą 54% Polaków, zwłaszcza osoby w wieku 20-55 lat, w okresie pełnej aktywności zawodowej.

Nie daj się migrenie – postaw na właściwą dietę!

To jeden z podstawowych czynników, mających wpływ na częstotliwość bólów głowy.

By ograniczyć ataki migreny należy unikać spożywania serów, orzeszków, czekolady, wędzonych wędlin i ryb, marynat, kawy, alkoholu - zawierają one substancje, które powodują gwałtowny skurcz, a następnie szybkie, bolesne rozszerzanie naczyń krwionośnych w korze mózgowej. Należy również wystrzegać się produktów zawierających w składzie azotan sodu, glutaminian sodu oraz słodziki.

Ponadto należy wzbogacić dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (Omega 3 Concentrate), sięgać po pełnoziarniste produkty zbożowe oraz tak komponować posiłki, by były lekkostrawne i zgodne z zaleceniami diety śródziemnomorskiej. Ogromne znaczenie ma również spożywanie wody, której należy dostarczać dziennie min. 1,5 litra. Najlepiej sięgnąć po alkaliczną wodę z Aquarion, która wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, dba o zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej, korzystnie wpływa na stan skóry i…

Wykorzystaj moc kory białej wierzby (White Willow)!

Kora wierzby białej to rewelacyjny specyfik oferowany przez naturę powszechnie nazywany „naturalną aspiryną”.

Zawarte w niej glikozydy salicylowe w organizmie człowieka przekształcane są do kwasu salicylowego bez negatywnego oddziaływania na układ trawienny.

Wykorzystanie mocy kory wierzby białej sięga tysięcy lat.  Już w czasach Hipokratesa (400 lat p.n.e.) zalecano jej żucie, by nie dać się pierwszym objawom przeziębienia. W średniowieczu była stosowana jako środek na ból i gorączkę.

Niezbędny koenzym Q10

Badania przeprowadzone na grupie 32 osób wykazały, że 3 miesięczna suplementacja koenzymu Q10 w dawce 150 mg dziennie u 60% badanych spowodowała zmniejszenie ilości napadów migreny aż o 50% bez żadnych efektów ubocznych.

Potwierdziły to kolejne badania z udziałem 1500 osób, gdzie po 3 miesiącach suplementacji koenzymu Q10 w ilości 1-3 mg/kg masy ciała stwierdzono zdecydowane zmniejszenie częstotliwości i siły ataków migreny.

Zadbaj o odpowiednią jakość i ilość snu z Melatonin

Budzisz się w nocy? Śpisz niespokojnie? Cierpisz na bezsenność?

Badania amerykańskie potwierdziły, że zaburzenia snu są jedną z przyczyn występowania bóli głowy. Gdy śpimy za krótko lub mamy niespokojny sen, nasz organizm produkuje więcej pewnych rodzajów białka - związków, które mogą wywoływać i nasilać ataki migrenowe.

Sen jest niezbędny dla naszego mózgu, który w tym czasie odpoczywa i regeneruje siły na następny dzień. Dlatego wzbogać swoją dietę w melatoninę (Melatonin), która dba o prawidłową ilość i jakość snu, byś rano wstawał wypoczęty, zregenerowany i naładowany energią.

Nie pozwól, by ból głowy kierował Twoim dniem i życiem!

Szukaj: